Messi me Barcen e mposhtin Juventusin e Ronaldos: Mesazh jo i mirë për Ronaldon

Share Messenger

Barcelona e mundi sonte me rezultat 0-2 Juventusin në Allianz të Torinos duke vazhduar serinë perfekte me dy fitore në dy ndeshje të Ligës së Kampionëve

Festimi qesharak i Munishit, pasi mposhti Prishtinën në fund të ndeshjes
Përderisa Juventus në këtë ndeshje ishte pa yllin e saj Cristiano Ronaldo, i cili është testuar pozitiv me Covid-19, në anën tjetër Barcelona u paraqit me e kompletuar.

Messi luajti për 90 minuta dhe Barcelona e dominoi këtë ndeshje. Messi shënoi edhe gol në minutën e 90 pas penalltisë që u shkaktua në Ansu Fati.

Pas ndeshjes, Barcelona shkroi edhe një mesazh në Facebook.

“Jemi të kënaqur që ju keni pasur mundësi ta shihni GOAT (më të madhin e të gjitha kohërave” në fushën tuaj”, ka shkruar Barça.

Share Messenger

Më të lexuarat