Me pagë marramendëse në Arsenal, por që nuk po luan asnjë ndeshje

Share Messenger

Futbollisti gjerman, Mesut Ozil është më i paguari i skuadrës së Arsenalit, por që nuk po luan në asnjë ndeshje.Arteta përsëri iu referua situatës delikate dhe pranoi të ishte “lënduar” nga internimi i tij, por që gjithçka u bë për shkak se ai nuk e bindi atë.“Më dhemb sepse nuk më pëlqen që ndonjë lojtar në skuadrën time nuk ka shans të marrë pjesë, ose të garojë, për mua është shumë e trishtueshme sepse nuk mendoj se dikush e meriton atë,” tha Arteta për beIN Sports.

“Por në fund të ditës unë jam ulur këtu për të marrë vendime, për të marrë vendime që për mendimin tim, janë më të mirat për klubin e futbollit. Dhe kjo është ajo që unë duhet të bëj “, shtoi ai.
Kur ai u pyet nëse do të kishte një mundësi tjetër për ilzil, Arteta u përgjigj:“Epo, të gjithë munden dhe mendoj se që kur kam ardhur këtu mund të shihni se ku kanë filluar disa lojtarë dhe ku janë tani, karriera e tyre ka ndryshuar plotësisht dhe ata kanë ndryshuar. fitoi. Ne u dhamë atyre mundësi dhe ata i shfrytëzuan ato ”, siguroi ai.

“Me Mesut për momentin, me thirrjen, padyshim që ai nuk mund të përfshihet. Mundohem të jem sa më i qartë me të dhe me të gjitha mediat dhe tifozët sepse ata meritojnë të dinë arsyet dhe disa do t’i kuptojnë dhe të tjerët. Njerëzit nuk do ta kuptojnë atë për shkak të asaj që ai ka bërë për klubin, “tha ai.

Share Messenger

Më të lexuarat