Marquinhos si Ronaldo dhe Griezmann, askush si ata në histori të Champions League

Share Messenger

Tjetër ndeshje në Ligën e Kampionëve për Marquinhos.

Ai ka bërë paraqitje fantastike kundër Manchester City, ku ka shënuar një gol shumë të bukur me kokë.

Këshut, sipas faqes për histori dhe statistika “OptaJoe”, Marquinhos është bërë vetëm futbollisti i tretë që e arrin një gjë të veçantë në Ligën e Kampionëve.

Ai është bërë vetëm lojtari i tretë në histori të Champions League që shënon në çerekfinale dhe gjysmëfinale dy sezone me radhë, këtë e kishin bërë, Cristiano Ronaldo (2011/12, 2012/13, 2013/14) dhe Antoine Griezmann (2015/16, 2016/17).

Share Messenger

Më të lexuarat