Luis Enrique befason me delaratën për ekipin e Kosovës

Share Messenger

Kosova është mposhtur 3-1 nga Spanja në ‘La Cartuja’ të Sevillës, sfidë që u zhvillua në kuadër të Grupit B kualifikues për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Dardanët s’mundën t’i rezistojnë sulmeve të vazhdueshme të vendasve, duke pranuar tre gola në ‘La Cartuja’.

Për Spanjën realizuan Dani Olmo, Ferran Torres dhe Gerrard Moreno, derisa për Kosovën shënoi një gol të bukur Besar Halimi.

Pas ndeshjes, për Super Sport ka folur trajneri i Spanjës, Luis Enrique.

Ai u pyet edhe lidhru me raportimin e mediave të Spanjës, por nuk deshi shumë të përzihet në këto punë.

“Mendojmë se e merituam të fitojmë këtë ndeshje, por kur je 2-1 në atë rast është e vështirë, por në fund mendoj se e merituam këtë fitore. Gjithashtu më pëlqeu mënyra se si Kosova luajti, ishte një ekip agresive dhe jeni mbrojtur mirë”, u shpreh Enrique.

“Nuk dëshiroi të flas për politik dhe për gjërat si këto, ne ju respektojmë shumë, ne si njerëz të sportit e respektojmë ekipin e Kosovës dhe nuk dua të flas për gjëra të tilla, por për futbollin”.

Kosova tani gjendet e fundit në Grupin B me zero pikë.

Spanja prin me 7 pikë, e ndjekur nga Suedia me 6 pikë, Greqia e treta me 2 pikë dhe Gjeorgjia para Kosovës me një pikë pas tri ndeshjeve.

Share Messenger

Më të lexuarat