Luajti rreth 27′ minuta në humbjen e Liverpool, kjo është nota e Xherdan Shaqirit

Share Messenger

Ka përfunduar ndeshja në mes Liverpool dhe Everton.Everton ka triumfuar me rezultat 0 me 2 .Ishte një ndeshje shumë e rivalizuar, por që golat ishin vetëm për mysafirët e Everton.

Richarlison shënoi pas vetëm 3′ minutave golin e parë, kurse Siggurdson realizoi nga penalltia në minutën e 82′ golin e dytë dhe të fitores për skuadrën e Carlo Ancelottit.Në këtë ndeshje për rreth 27 minuta luajti edhe Xherdan Shaqiri.Ai tregoi paraqitje solide dhe u vlerësua me notë 6.2.

Më poshtë janë të gjitha notat e futbollistëve që kanë luajtur sonte.

Share Messenger

Më të lexuarat