Lewandowski uron Messin për Topin e Artë, ky është reagimi i tij

Share Messenger

Lionel Messi të hënën fitoi Topin e Artë për herë të shtatë në karrierë.

Argjentinasi mposhti sulumuesin polak, Robert Lewandowski, i cili pati një sezon të jashtëzakonshëm me Bayern Munich.

Megjithatë 33 vjeçari nuk mbeti pa çmim, duke u shpallur kështu sulmuesi më i mirë i vitit.

Lewa, me anë të një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook ka uruar Messin për çmimin e tij.

“Urime Leo Messit dhe Alexia Putellas, fituesve të Topit të Artë 2021, urime po ashtu edhe gjithë lojtarëve të nominuar”, ka shkruar Leëandoëski në postimin të cilin e gjeni me poshtë.

Share Messenger

Më të lexuarat