Lajmërohet edhe njëherë Ramosaj: Punimet në rrugën Deçan-Plavë po vazhdojnë, nuk kam folur me Hotin

Share Messenger

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka deklaruar se punimet në rrugën Deçan-Plavë kanë rifilluar ditën e djeshme dhe janë duke vazhduar. Punimet në këtë segment rrugor ishin ndërprerë të dielën.“Punimet kanë filluar dje dhe po vazhdojnë edhe sot”, tha ai.
Ramosaj që iu është drejtuar me letër publike presidentit, kryeministrit dhe kryetares së Kuvendit, duke kërkuar që Komunës së Deçanit t’i lejohet ndërtimi i kësaj rrugë, tha se nuk ka pasur komunikim me kryeministrin Hoti rreth kësaj kërkese.

“Nuk kam pasur sot ende komunikim, por po pritet që nesër të kam takim me të, gjithsesi nëse del negativ”, tha ai.Punimet në ndërtimin e rrugës Deçan-Plavë janë pezulluar të dielën pas kërkesës së kryeministrit Avdullah Hoti, drejtuar Komunës së Decanit.

Share Messenger

Më të lexuarat