Lajm i mirë: Asnjë rast i vdekjes nga Koronavirusi në Kosovë

Share Messenger

Ministri i shëndetësisë Armend Zemaj, sot ka bërë të ditur se nuk ka asnjë viktimë nga koronavirusi në Kosovë.

Ndërsa nga 580 testime, 46 kanë rezultuar pozitiv.

Zemaj ka bërë apel që të respektohen masat, pasi sipas tij çdo ditë e mundim virusin.

‘’ Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitiv.

Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë!

Respektoni masat anti covid për të frenuar përhapjen e virusit!

Me kujdes çdo ditë, e mundim virusin!’’

Ky është postimi i plotë:

Bashkë po i gëzohemi faktit që Kosova edhe sot nuk ka asnjë rast të vdekjes nga Covid 19, si dhe një numër relativisht më ulët sa i përket të të infektuarve, ku nga 580 teste, 46 kanë rezultuar pozitiv.

Mbroni veten dhe njerëzit që ju rrethojnë!

Respektoni masat anti covid për të frenuar përhapjen e virusit!

Me kujdes çdo ditë, e mundim virusin!

Bashkë ia dalim!

Vendose maskën!

Mbaje higjienën!

Ruaje distancën/

Share Messenger

Më të lexuarat