Kosova më shumë raste të reja dhe vdekje se Suedia nga Koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit

Share Messenger

Koronavirusi po vazhdon të jetë mfjat aktiv në Kosovë, përkundër masat e marra nga Qeveria e Kosovës.Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 475 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 196 raste pozitive. Derisa mbrenda 24 orevë në Kosovë, kanë nderruar jetë 16 persona, njofton FishMedia.

Derisa në Suedi më 6 Gusht, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 63 raste të reja, derisa kanë ndërruar jetë 5 persona./FishMedia/

Share Messenger

Më të lexuarat