Klopp dëshiron të nënshkruajë ‘diamantin e pandalshëm’ si zëvendësues afatgjatë të Salah

Share Messenger

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp tashmë ka identifikuar zëvendësuesin afatgjatë të Mohamed Salah te Reds.

Salah shënoi dy gola në fitoren 6-1 të Reds ndaj Leeds të hënën në mbrëmje, teksa Liverpooli po kërkon një seri të vonshme fitoresh për të përfunduar brenda vendeve të Ligës së Kampionëve.

Fitorja i lë ata në vendin e tetë në tabelën e Ligës Premier dhe nëntë pikë prapa Newcastle të vendit të katërt, me tetë ndeshje të mbetura deri në fund të sezonit.
Edhe pse epilogu i sezonit nuk dihet, Klopp tashmë do të ketë gjysmë syri te afati kalimtar i transferimeve, pasi po planifikon një rinovim të madh të skuadrës këtë verë.

Trajneri i Liverpoolit thuhet se ka identifikuar pasardhësin e Salah në Anfield, duke shpikur një ‘diamant të pandalshëm’.

Sipas mediumit spanjoll El Mundo, Klopp e sheh sulmuesin anësor të Athletic Bilbaos, Nico Williams, si zëvendësuesin afatgjatë të Salah.

Njëra nga historitë më interesante në Kupën e Botës, vëllezërit e pandashëm Williams do të përfaqësojnë dy kombëtare në “Katar 2022”
Lexo po ashtu
Njëra nga historitë më interesante në Kupën e Botës, vëllezërit e pandashëm Williams do të përfaqësojnë dy kombëtare në “Katar 2022”
Williams është përfolur për një lëvizje në Anfield për disa kohë, por Klopp mund të duhet të veprojë shpejt, me disa nga klubet elitare evropiane që dyshohet se janë të interesuara për 20-vjeçarin.

Spanjolli ka tetë gola dhe gjashtë asistime në të gjitha garat këtë sezon dhe u përshkrua si një ‘diamant i pandalshëm’ nga vëllai më i madh dhe shoku i klubit Inaki Williams.

Share Messenger

Më të lexuarat