Kjo është arsyeja e dështimit të Barcelonës (Foto)

Share Messenger

Barcelona nuk po kalon një kohë të mirë pas paraqitjeve të dobëta në dy ndeshjet e Superkupës kundër Real Madridit.

Skuadra katalonase u mposht 3-1 dhe 2-0 në dy ndeshjet që i dhanë trofeun e shtatë Zinedine Zidanes vetëm pas 18 muajsh në stol.

Mirëpo problemi i këtij dështimi duket të jenë skemat e Barcelonës të përdorura nga trajneri Ernesto Valverde.

Një fotografi që krahason renditjen e futbollistëve në vitin 2010, kur trajner ishte Pep Guardiola dhe tani flet më shumë se çdo koment tjetër.

Share Messenger

Më të lexuarat