Kimmich konfirmon transferimin e Alabas në Madrid

Share Messenger

Disa orë pasi u raportua për arritjen e marrëveshjes mes David Alaba dhe Real Madridit, sinjale se mund të ketë ndodhur diçka e tillë tani ka dhënë mesfushori, Joshua Kimmich.

Pas fitores 2-0 të Bayernit kundër Leverkusenit, ai tha se Real Madridi do të ishte klubi ideal për Alaban, që do të largohet në qershor si lojtar i lirë.

“Këtu ai ka fituar gjithçka. Unë do të thosha që Real Madrid, pa dyshim, është një klub i denjë”, tha Kimmich.

“Nuk mund të bëjë shumë hapa pas Bayern Munich, por Real Madrid nuk është aspak keq”.

Share Messenger

Më të lexuarat