Kim Kardashian apo Kylie Jenner? “Forbes” zbulon se cila është më e pasur

Share Messenger

Ylli Kim Kardashian tani zyrtarisht është më e pasur se motra e saj, Kylie Jenner.Sipas “Forbes” 39 vjeçarja tani është gruaja më e pasur në botë.

Pjesë e kësaj liste të “Forbes” janë edhe emra të njohur si, Rihanna, Taylor Swift, Lady Gaga dhe Serena Williams.

Kim ka qenë duke punuar me “perandorinë e saj” të kozmetikës dhe veshjeve, e cila përfshin KKW Beauty dhe Skims.Sipas “Forbes”, pasuria e Kylie tani vlerësohet të jetë 700 milion dollarë (534 milion), një rënie e konsiderueshme kur ajo u shpall si miliarderja më e re në botë vitin e kaluar.

Share Messenger

Më të lexuarat