James Rodriguez: Unë kam dashur të largohem nga Real Madrid, por klubi nuk më lejoi

Share Messenger

James Rodriguez ka zbuluar se megjithëse ishte i gatshëm të largohej nga Real Madrid verën e kaluar, klubi nuk e la të largohej.Atletio Madrid thuhet se ishin të interesuar ta firmosnin atë dhe fantasisti kolumban zbuloi se ai kishte një ofertë të mirë nga një klub elitar pa e emëruar atë.“Nuk do të them emra, por pata mundësinë të shkoj në një ekip të shkëlqyeshëm,” i tha ai The Locker Room.

“E dija se nuk do të luaja shumë këtu.
“Ata nuk më lanë të shkoj për arsye të ndryshme.
“Unë jam këtu për shkak të rrethanave, jo sepse kam dashur të doja.
“E dija që nuk do të arrija të luaja shumë por këtu jam.
“Shpresoj që në të ardhmen të jem në gjendje të luaj më shumë.
“E di që kam talent dhe cilësi, mendoj se me punë të vështirë do të jetë e mundur.”
James, i cili nuk kishte luajtur një ndeshje ligë që nga tetori, filloi në fitoren 2-1 të Real Madrid ndaj Real Sociedad të Dielën e kaluar.

Share Messenger

Më të lexuarat