Ja kur pritet të zhvillohet ndeshja e shumë pritur e Kosovës

Share Messenger

Pandemia koronavirus ka shtyrë edhe ndeshjen gjysmëfinale të “play-off”-it të Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës.

Takimi i paraparë të luhej në mars është shtyrë për një afat të pacaktuar, përcjellë Gazeta Olle.

E ndeshja e shumë pritur për mbarë opinionin shqiptar pritet të zhvillohet në tetor.

Kështu ka deklaruar në emisionin “Koha Shtesë” ndihmës trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti.

“Ndeshja kundër Maqedonisë do të zhvillohet në tetor”, u shpreh Sahiti.

UEFA gjatë këtij muaji mund të zyrtarizojë orarin e ri të takimit.

Share Messenger

Më të lexuarat