Ishulli më i shtrenjtë në botë del në shitje, ky është çmimi

Share Messenger

Një ishull privat prej 660 hektarësh në Emiratet e Bashkuara Arabe ka shkuar në shitje për £ 360million, duke ofruar plazhe private, hotele me pesë yje dhe pamje mahnitëse të Gjirit Arabik.

Ishulli Al Marjan, i cili ka hyrë në treg, është një koleksion i katër ekspansione të bëra nga njeriu në pjesën më veriore të Emirateve të Bashkuara Arabe, Ras Al Khaimah, shkruan Daily Mail.

Blerësi, i cili do të duhet të paguajë 462 milion dollarë për pronën, do të marrë duart e veta pesë milionë metra katror tokë me shumë klube, hotele dhe vendpushime.

Katër ishujt – Dream Island, Breeze Island, Island Treasure dhe View Island – ofrojnë ‘pikëpamje që të lë pa frymë’ dhe një ‘mjedis natyral luksoz’.

Share Messenger

Më të lexuarat