iPhone 13 del sot, krejt çka dihet deri tani

Share Messenger

Lansimi i iPhone 13 është afër. Ngjarja e Apple është sot, 14 shtator, dhe një iPhone i ri është i sigurt që do të udhëheqë paradën e pajisjeve që Apple do të shfaqë.

Sidoqoftë, disa të dhëna të vazhdueshme të rrjedhjeve dhe thashethemeve na kanë dhënë një pamje se si do të duket iPhone i ri dhe disa nga veçoritë kryesore, nëse janë të sakta, përcjell Telegrafi.

Nga gjithçka që kemi dëgjuar deri më tani, iPhone 13 do të ofrojë një ekran LTPO 120Hz në të dy modelet Pro, jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë dhe azhurnime të konsiderueshme të kamerave shumë të rëndësishme.

Plus, iPhone 13 mund të ketë aftësinë e komunikimit satelitor (megjithëse kjo veçori mund të jetë vetëm për raste urgjente).

Bazuar në të gjitha thashethemet dhe rrjedhjet, këtu është gjithçka që dimë për iPhone 13 të ri:

Emri iPhone 13

Thashethemet e hershme për iPhone -in e kësaj vjeshte kanë përdorur iPhone 13 si emrin për modelin e ardhshëm, që kur Apple kaloi nga iPhone 11 në iPhone 12 vitin e kaluar.

Një pjesë e vogël e thashethemeve i janë referuar iPhone -it të ri si iPhone 12s.

Sidoqoftë, ndërsa ne nuk do ta dimë me siguri se si do t’i quajë telefonat Apple deri në ditën e publikimit, një raport pretendon se Apple do të mbetet në fund të fundit me emrin e iPhone 13.

Ndërkohë sa i përket ngjyrave, një thashetheme e mëparshme e ngjyrave të iPhone 13 tregon katër opsione ngjyrash për iPhone 13 Pro.

Këto përfshijnë ngjyrën e zezë, argjendi, rozë dhe “ari e perëndimit të diellit”.

Ekrani i iPhone 13

Me Apple që pritet të ketë të njëjtat madhësi të ekranit si iPhone 12, kompania mund të bëjë ndryshime të tjera në ekranet e telefonave.

Një raport thotë se Apple do të miratojë një normë rifreskimi 120Hz për iPhone 13 Pro 6.1-inç dhe iPhone 13 Pro Max 6.7-inç.

Karakteristikat e iPhone 13

Sipas të dhënave, mund të presim një përmirësim të çipit për iPhone 13 mbi paraardhësin e tij.

Ka të ngjarë që kjo të vijë në formën e A15 Bionic, një pasardhës i A14 Bionic shumë të fuqishëm në iPhone 12.

Ky sistem i ri ka të ngjarë të rrisë performancën dhe efikasitetin e përgjithshëm.

Sipas një standardi të pretenduar, me A15 Bionic, iPhone 13 mund të mposhtë të gjithë telefonat Android për sa i përket performancës grafike, përcjell Telegrafi.

Në pjesën e memories, një raport nga analisti Ming-Chi Kuo thotë se iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max mund të ofrojnë deri në 1TB hapësirë ruajtëse.

Kjo do të ishte e para për formacionin e iPhone. Ndërkohë, iPhone 13 do të heqë dorë nga opsioni 64Gb dhe do të fillojë me 128 GB.

Kamera e iPhone 13

Ne kemi dëgjuar shumë për kamerat e iPhone 13, duke filluar me raportet se iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max do të ofrojnë një lente të re me 6 elementë ultrawide.

Modelet aktuale të iPhone 12 Pro kanë një lente këndi me 5 elementë.

Sa më shumë elementë në një lente, aq më mirë cilësia e figurës tenton të jetë si rregull.

Share Messenger

Më të lexuarat