Inzaghi: Interi e meritoi ta merrte një barazimin në derbi

Share Messenger

Simone Inzaghi këmbëngul se Interi ‘bëri mjaftueshëm për të fituar një barazim’ kundër Milanit.

Ndeshja u mbyll me fitoren e Milanit me rezultat 3-2.

“Filloi një lojë e ekuilibruar, pastaj shënuam një gol të bukur, pas golit të barazimit patëm një ndërprerje gjysmë ore që na kushtoi me dy gola të tjerë”.
“Ne shënuam dy gola të mrekullueshëm, por pranuam tre që absolutisht nuk mund t’i përballojmë, nuk duhet t’i pranojmë, veçanërisht jo në një derbi. Në fund humbëm”.

“Duke marrë parasysh gjithçka që krijuam, ndoshta e meritonim një barazim, por unë jam trajneri dhe i pari që mbaj përgjegjësi për atë gjysmë ore që ishte për të dëshiruar. Në një ndeshje kaq të rëndësishme, duhet të kishim bërë më mirë”, ka thënë Inzaghi për DAZN.

Kjo është disfata e dytë e sezonit pas 3-1 si mysafir pas asaj ndaj Lazios.

Share Messenger

Më të lexuarat