Hoxha: Marr pjesë në votimin për Presidentin, Kurti ma dha një zëvendësministër

Share Messenger

Kreu i partisë së goranëve, Adem Hoxha, ka takuar sot kryeministrin në detyrë, Albin Kurti.Ky takim ka sjellë edhe një marrëveshje mes tyre, që siguron pjesëmarrjen e tij në seancën për zgjedhjen e presidentit, dhe votën e 80 që të konsiderohet raundi i parë i suksesshëm.

Adem Hoxha e ka konfirmuar për reporteri. se do të marrë pjesë në seancë.
“Po do të marrë pjesë në seancën ku do të zgjidhet presidenti. Unë nuk jam për të shkaktuar bllokadë institucionale. Po si parti do ta kemi edhe një pozitë të zv.ministrit”, ka thënë Hoxha shkurt.

Share Messenger

Më të lexuarat