Holanda e fortë, mposht Bullgarinë (Video)

Share Messenger

Holanda ka mposhtur Bullgarinë me rezultat 3-1 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Botëror, Rusia 2018.

Golat për tulipanët i shënuan dy, Davy Proepper (7’ dhe 80’) dhe Arjen Roben (67’).

Për bullgarët golin e vetëm e shënoi Georgi Kostadinov në minutën e 69-të.

Me këtë fitore, Holanda është në pozitën e tretë me 13 pikë, tre më pak se Suedia dhe Franca, ku këta të fundit kanë një ndeshje për të zhvilluar.

Share Messenger

Më të lexuarat