Hitzfeld këshillon Shaqirin të largohet nga Liverpooli

Share Messenger

Ish-selektori i Zvicrës mendon se ka ardhur koha kur ylli kosovar duhet të ndërrojë mjedis dhe të transferohet në një klub ku do të mund të luante rregullisht

Ottmar Hitzfeld e njeh shumë mirë Xherdan Shaqirin, me të cilin kishte punuar në të kaluarën në Kombëtaren e Zvicrës, shkruan Gazeta Express.
Lexo Edhe:
Nainggolan i bashkohet përsëri Cagliarit?

Trajneri gjerman ka folur për yllin kosovar, të cilin e ka këshilluar të largohet nga Liverpooli në ditët e fundit të afatit kalimtar.

Përfaqësuesi zviceran luajti vetëm 263 minuta për “Reds” në sezonin 2019/2020.

Share Messenger

Më të lexuarat