Georgina Rodriguez bën tatuazh imazhin e engjëjve gjashtë muaj pas humbjes tragjike të njërit prej binjakëve

Share Messenger

Georgina Rodriguez ka debutuar një tatuazh të ri të, gjashtë muaj pas humbjes shkatërruese të një prej foshnjave të saj binjake.

E dashura e Cristiano Ronaldos, hyri në Instagram për të dhënë një pasqyrë të udhëtimit të saj në ishullin italian të Sardenjës të enjten (25 gusht), teksa zbuloi tatuazhin e ri.

Ish-asistentja e shitjes, 28 vjeç, dhe futbollisti, 37 vjeç, njoftuan humbjen tragjike të djalit të tyre më 18 prill – teksa binjaku tjetër, vajza Bella Esmeralda mbijetoi.

Georgina shihet bashkw me tatuazhistin nga Madridi, Berni, i cili kishte dizajnin të dukshëm në një iPad, shkruan DailyMail.

Ajo dukej po aq magjepsëse si gjithmonë, duke zgjedhur një mini fustan rozë me një qafore diamanti.

Flokët e saj brune u tërhoqën përsëri në një bisht të hijshëm dhe ajo e kompletoi pamjen e saj me një palë atlete.

Kjo vjen disa ditë pasi Georgina bëri një vizitë të papritur në vendin e shenjtë të Fatimës në Portugali.

Ajo iu bashkua pelegrinëve dhe adhuruesve të tjerë fetarë me vizitën e saj të fundjavës në vendin ku Virgjëresha Mari thuhet se iu shfaq tre fëmijëve më shumë se 100 vjet më parë.

Georgina kaloi kohë në Sanctuary Fatima për të kërkuar udhëzime shpirtërore, duke shkruar në një postim krahas një serie fotosh që postoi në Instagram: ‘Vazhdoni të drejtoni dhe ndriçoni rrugën time, virgjëreshë e vogël’ e ndjekur nga një emoticon zemre dhe engjëlli.

Ajo u pa e veshur në stilin e saj të zakonshëm mbreslënës – duke kthyer kokën mes vendasve dhe vizitorëve me një fustan të bardhë, një shami dhe çantë dore “Chanel” dhe sandale “Hermes”.

Nuk është hera e parë që Georgina shfaq besimin e saj fetar. Në serinë e parë të ‘I Am Georgina’ ajo vizitoi katedralen në qytetin e saj të lindjes, Jaca në veri të Spanjës për t’u lutur.

Portugezi Ronaldo njoftoi në tetor 2021 se ai priste binjakë me Georgina, të cilën e takoi ndërsa luante për gjigantët spanjollë Real Madrid.
Por një deklaratë e lëshuar në prill konfirmoi se një nga binjakët e çiftit kishte vdekur, të cilën Ronaldon e quajti humbjen si “dhimbjen më të madhe”.

“Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind. Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi. Dëshirojmë të falënderojmë mjekët dhe infermierët për kujdesin dhe mbështetjen e tyre eksperte. Ne jemi të gjithë të shkatërruar nga kjo humbje dhe me mirësi kërkojmë privatësi në këtë kohë shumë të vështirë. Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë”, kishte shkruar ylli i futbollit në njoftim.

Share Messenger

Më të lexuarat