Futbollisti shqiptar kërcënohet me jetë, kjo është arsyeja

Share Messenger

Futbollisti shqiptar, Florian Kamberi është kërcënuar me jetë.

25 vjeçari tregoi paraqitje të mira me klubin e Aberden ndaj ish skuadrës së tij, Hiberniani, ku një tifozi si duket nuk i ka pëlqyer kjo, shkruan IndeksOnline

“Mezi po pres ditën që do të ndërrosh jetë”, ishte mesazhi i tifozit të Hiberniani.

Zyrtarët skocezë tashmë menjëherë kanë filluar me hetimet, ndërsa deri më tani nuk raportohet për ndonjë të dënuar.

Kujtojmë se në Skoci, futbolli është më shumë se sport dhe rivaliteti është më i theksuar se në vendet e tjera, andaj edhe ka shumë raste të tilla të kërcënimeve.

Share Messenger

Më të lexuarat