Franca i ja bën për hajer stadiumin Shqipërisë me dy gola

Share Messenger

Shqipëria e ka nisur me humbje ndeshjen e parë në ‘Arenën Kombëtare’.

‘Kuqzezinjtë’ u mposhtën 0-2 nga Franca.

Takimi u vendos në pjesën e parë, kur Tolisso (9’) dhe Antoine Griezmann (30’) realizaun për mysafirët.

Shqipëria mbyll kualifikimet në vendin e katërt në grupin H me 13 pikë, aty ku Franca dhe Turqia siguruan plasmanin në Euro 2020.

——

Po luhet në “Air Albania Stadium” ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020.

Nuk zgjat shumë për t’u shënuar goli i parë. Në minutën e 8-të është Tolisso që kalon kampionët e Botës në avantazh.

Share Messenger

Më të lexuarat