Ferran Torres punësoi psikolog pas vështirësive në Barcelonë

Share Messenger

Ferran Torres ka folur për vështirësitë e tij në Barcelonë dhe ka zbuluar se ka punësuar një psikolog në një përpjekje për t’u kthyer në formë.

Torres e ka pasur të vështirë të impresionojë vazhdimisht te Barcelona pas lëvizjes së tij prej 55 milionë eurosh nga Manchester City në dhjetor 2021.

Reprezentuesi spanjoll tani ka folur për betejat e tij të hershme në “Camp Nou”, ndërsa zbuloi se ai u afrua për ndihmë për të provuar dhe rizbuluar formën e tij më të mirë.

“Ndjeva se kisha rënë në një gropë pa fund. Nuk isha shembur kurrë kaq shumë. I premtova Xaviut se do të isha përsëri unë”, u tha Torres gazetarëve. “Unë e vura veten në dorën e një psikologu. Shkoj zakonisht një ose dy herë në javë. Më ka ndihmuar edhe familja, kam një mjedis shumë të shëndetshëm. Jam mësuar të mos jem kaq e fiksuar pas qëllimeve”.

Torres ka shënuar vetëm dy gola në La Liga këtë sezon dhe përballet me një konkurrencë të fortë për një vend në sulmin e Barcelonës, me katalanasit që kanë shtuar Robert Lewandowskin dhe Raphinhan në skuadër gjatë verës.

Megjithatë, anësori shkëlqeu herën e fundit kundër Cadizit dhe mund të ketë minuta për të filluar ndeshjen e radhës të Barcelonës në “Old Trafford” kundër Manchester Unitedit.

Terran Torres kompletoi 10 driblime kundër Cadizit (13 tentativa), më së shumti nga një lojtar në një ndeshje të vetme të La Ligës këtë sezon dhe më shumë nga një lojtar spanjoll i Barcelonës në një ndeshje të ligës që nga Andres Iniestas kundër Athletic Club në 2011 (12/14).

Share Messenger

Më të lexuarat