E pabesueshme, ja kush po largohet nga Barcelona

16 Shares Share Messenger

Ivan Rakitic duket se është i parapërgatitur për t’u larguar nga Barcelona
Sipas Don Balon, Rakitic do të largohet nga Barcelona këtë verë dhe shpreson që të sigurojë edhe një kontratë më të mirë me ndonjërin nga top klubet e Europës.

Për kroatin thuhet se oferta ka nga Manchester United, Juventus dhe Bayern Munich dhe marrë parasysh moshën e tij 30 vjeçare kjo do të ishte mundësia e tij e fundit që të kalojë në ndonjë klub të madh.

Megjithatë, largimi i tij do të ishte lajm i keq për Barcen dhe Lionel Messin, i cili konsiderohet kyç për metodën se si luan Ernesto Valverde.

Share Messenger

Më të lexuarat