E konfirmon James Pearce: Kjo është e ardhmja e Shaqirit

Share Messenger

James Pearce është një nga gazetarët më të njohur në Angli, i cili së fundmi ka folur edhe për futbollistin kosovar Xherdan Shaqirin.

Gazetari anglez përveç tjerash tregoi që një ofertë e mirë për skuadrën angleze do të bënte që klubi ta linte të largohej.

Po ashtu Pearce i vuri në fokus edhe problemet e shumta që kishte Shaqiri me lëndime.
“Shaqiri dëshiron të luajë rregullisht dhe Liverpooli e pranon këtë. Nëse ata marrin një ofertë që ata mendojnë se përfaqëson vlerën e tij të tregut, ata do ta lejojnë të largohet. Ai ka pasur shumë probleme lëndimesh këtë sezon”, tha Pearce.

Shaqiri u transferua te Liverpool në korrik të 2018-ës, kurse këtë sezon shkaku i lëndimeve ka arritur të luajtur vetëm 256 minuta.

Kohët e fundit ai është lidhur me një kalim të mundshëm te Newcastle.

Share Messenger

Më të lexuarat