Dua Lipa reagon pas tragjedisë në Shqipëri: E shkatërruar për lajmin e tmerrshëm

Share Messenger

Pasi ka marrë lajmin e tmershëm për tërmetin me magnitudë 6.4 gradë të shkallës righter në Shqipëri, Dua Lipa ka reaguar menjëher në Instagram.

“E shkatërruar për lajmin e tmerrshëm. Jam me zemër dhe me lutje pranë shqiptarëve. Dërgoj gjithë dashurinë time gjatë kësaj kohe të vështirë”, ka shkruar këngëtarja në InatStory.

Deri më tani raportohet se janë 9 viktima, 600 të plagosur, ndërkoh që 28 persona janë shpëtuar dhe janë dërguar për asistencë mjekësore.

Share Messenger

Më të lexuarat