Dua Lipa nominohet për tri çmime prestigjioze “Brit Awards”

Share Messenger

Dua Lipa edhe një herë po e dëshmon ‘sundimin’ e saj në arenën e muzikës ndërkombëtare.Këngëtarja shqiptare ka njoftuar se është nominuar në tri kategori në ndarjen e çmimeve “Brit Aëard”.

25 vjeçarja është nominuar në kategoritë “Female Solo Artist”, “British Single” për këngën “Physical” dhe në kategorinë “Mastercard Album of The Year”.

“Tri nominime!!! Faleminderit “Brits”, mezi pres të ju shoh“, ka shkruar Dua në postim.Ndërkohë, përveç se e nomuniar, artistja gjithashtu pritet të performoj në ndarjen e çmimeve prestigjioze”.

Share Messenger

Më të lexuarat