Deputetët e Vetëvendosjes dhe të LAA-së janë në Kuvend, por jo ata të PAN-it

Share Messenger
Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës është paraparë të vazhdoj sot, megjithatë në Kuvend kanë shkuar vetëm deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LDK-AKR-Alternativa (LAA).

Por kjo seanca nuk mund të vazhdohet pa pjesëmarrjen e deputetëve të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), pasi këtij koalicioni i takon propozimi i kandidatit për kryetar të Kuvendit.

Nga koalicioni PAN në Kuvend është vetëm deputeti Nismës, Milaim Zeka.

Share Messenger

Më të lexuarat