Demi Lovato mesazh të ashpër për Donald Trumpin: Do të paguash për heshtjen tënde!

Share Messenger

Demi LovatoAktorja dhe këngëtarja e njohur, Demi Lovato i ka bërë një reagim të ashpër presidentit Donald Trump.Ajo ka folur për deklaratat e fundit të Trumpit lidhur me angazhimin e ushtrisë në ndaljen e protestave, dallimin e raportimit midis CNN-it dhe Fox News-it, e shumë çështje të tjera.
Përveç tjerash, Lovato dha edhe një kritikë drejt presidentit amerikan Donald Trump.

‘Donald Trump, bëhu lideri që ne kemi nevojë të jesh. Unë në fakt po të lutem, sepse jemi të detyruar që të kemi ty president deri në nëntor, pastaj do të detyrohesh të paguash për heshtjen tënde, për mungesë së udhëheqjes dhe veprimeve‘, ka shkruar artistja e famshme.Rikujtojmë se artistëte shumtë reaguan për vrasjen e George Floyd nga një polic i cili tashmë është dënoncuar në polici.

Share Messenger

Më të lexuarat