Cristiano Ronaldo shkruan historinë me Juventusin

Share Messenger

Është shënuar edhe goli i tretë në ndeshjen mes Juventusit dhe Lyonit.

Sërish, Cristiano Ronaldo arriti të shënojë për epërsinë e Juventusit.

Me këtë gol, sulmuesi portugez arrin në shifrën e 37 finalizimeve për këtë edicion.

Kështu, ai u bë futbollisti i vetëm në histori të Juventusit shënon 37 gola nnë një edicion.

Ai theu edhe rekordin e Felice Placido Borel, i cili realizoi 36 gola në edicionin 1933/34.

Share Messenger

Më të lexuarat