Cristiano Ronaldo punëson një ekip truprojash për siguri 24-orëshe pas transferimit te United

Share Messenger

Cristiano Ronaldo dhe familja e tij do të jenë të sigurt gjatë gjithë kohës pas kthimit të tij në Manchester United, raporton Daily Star.

Asi portugez tashmë po ndërmerr hapa për të rritur masivisht sigurinë e tij pasi u paralajmërua se ai do të bëhet një “magnet” për bandat kriminale.

Ronaldo ka regjistruar shërbimet e një ekipi të truprojave me qendër në Mançesterit, të cilët kanë për detyrë të mbrojnë atë dhe familjen e tij 24/7.

Një burim tha: “Cristiano është paralajmëruar se që kur u largua nga Manchesteri në vitin 2009, rajoni është bërë një magnet absolut për bandat kriminale. Tani ai do të shihet si objektivi i tyre numër një.

“Këto banda të pamëshirshme po bëhen gjithnjë e më të dhunshme. Ata plaçkitin shtëpitë dhe terrorizojnë familjet e lojtarëve. Ata synojnë pronat kur e dinë që lojtarët nuk do të jenë atje dhe shpesh shikojnë një shtëpi për javë të tëra para se të hyjnë.

“Cristiano nuk ka ndërmend të ndërmarrë ndonjë rrezik, kështu që një ekip është tashmë në vend për t’u siguruar që sapo ai dhe familja e tij të arrijnë në Mançester ata do të mbrohen”.

36-vjeçari nuk besohet të ketë aktualisht një pronë në veri-perëndim. Ai shiti një rezidencë prej 3.25 milionë në Cheshire’s Alderley Edge në vitin 2019.

Prandaj ai po qëndron në një pronë me qira të rregulluar nga United ndërsa ai rikthehet në jetë në Ligën Premier pas kalimit të tij nga Juventus muajin e kaluar.

Përfundimisht, megjithëse ish-ylli i Real Madridit pritet të blejë një shtëpi të re në zonën e “Trekëndëshit të Artë” në Ëilmsloë, Alderley Edge dhe Prestbury, e cila është shtëpia e multi-milionerëve përfshirë futbollistë nga Manchester United, Liverpool dhe Manchester City.

Burimi i mediumit shtoi: “Që nga momenti kur ai u tërhoq përsëri në Manchester ai kishte një ekip truprojash pranë tij. Ato përbëhen nga ish-ushtarë, policë dhe oficerë të afërt të mbrojtjes”.

Share Messenger

Më të lexuarat