Berisha bojkoton fjalimin e Erdogan në Kuvend

Share Messenger

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka bojkotuar fjalimin e presidentit turk, Tayyip Erdogan në Kuvend edhe pse kishte njoftuar më herët se do ishte prezent në seancën e parë të këtij viti.

Burime për SYRI-n, bëjnë me dije se Berisha ka munguar për të mos qënë pjesë në seancën e fjalës së Erdogan, pasi ky vendim lidhet me qëndrimet e këtij të fundit kundër opozitës dhe ndërhyrjet në zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit.

Share Messenger

Më të lexuarat