Basketbollist i mirë por menaxher i keq – Michael Jordan i jep pagë mbi 100 milionë euro një lojtari mesatar

Share Messenger

Michael Jordan është njëri nga basketbollistët më të mirë në histori, por si menaxher I Charlotte Hornets në NBA, ai po del të jetë jo dhe aq i mirë.

Gazetari i njohur, Adrian Wojnaroëski njofton se basketbollisti, Gordon Hayward ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me Charlotte Hornets.

Hayward do të përfitoj për 4 vite 120 milionë dollar, që do të thotë 30 milionë dollarë në sezon.

Gordon që në dy sezonet e fundit ka pasur problem të shumta me lëndimet dhe nuk njihet si basketbollist aq i mirë, do të përfitoj 30 milionë dollar në sezon.

Ky nënshkrim nga Jordan po kritikohet shumë nga tifozët si jo I qëlluar./

Share Messenger

Më të lexuarat