Anton Quni për Qeverinë Kurti: Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë”

Share Messenger

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka bërë një reagim në profilin e tij në ‘facebook”. Quni ka publikuar një fotografi, në të cilën shihen katër kalorës, e të cilëve deputeti i LDK-së ua ka dhënë epitetin e “kalorës të Qeverisë-kalorës të apokalipsit”.

Quni thotë se i pari ka paralajmëruar luftë, i dyti terr, i treti sëmundje dhe i fundit kërcënoi me ndalim të kafshatës së bukës.
Deputeti nga Prizreni thotë se “ashtu siç erdhën, ashtu edhe do të shkojnë”, dhe shton se “prapë do të ngrihemi”./FISHMEDIA/

Reagimi i plotë i Qunit:

Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë.

Kalorësit e Qeverisë si kalorësit e apokalipsit

I pari paralajmëroi luftë.

I dyti terr.

I treti sëmundje e epidemi.

I fundit na kërcënoi me ndalim të kafshatës së bukës.

Ashtu siç erdhën me vrap, ashtu dhe do të shkojnë.

Në horizont do të shohim vetëm pluhurin mbrapa tyre, e ne, prapë do të ngrihemi.

https://www.facebook.com/antonqunildk/posts/616026453216723

Share Messenger

Më të lexuarat