Alarmante: Një i vdekur dhe dy mijë e 708 raste pozitive me koronavirus në Kosovë

Share Messenger

Në 24 orët e fundit në Kosovë është regjistruar një viktimë nga COVID-19.Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 2,708 raste të reja të infektuara me këtë virus.Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Njoftimi:20 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës.Deri më sot 799.114 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.Deri më sot janë dhënë 43.760 doza përforëcuese dhe 2.199 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 10.833 testime, 2.708 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.Sot janë shëruar 202 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.573.Në total numri i rasteve aktive është 9.771.

Share Messenger

Më të lexuarat