Aftësitë e pabesueshme të 81-vjeçares, regjistrimet e saj të stërvitjeve bëhen virale

Share Messenger

Erika Rischko nga Gjermania u bë hit në rrjetet sociale, pasi ajo kryen ushtrime të ndryshme dhe komunikon me fansat në moshën 81 vjeç.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, që nga publikimi i saj i parë në TikTok në prill të vitit 2020, ajo ka fituar mbi 117,000 ndjekës dhe ka mbledhur mbi 2.2 milionë pëlqime.

Rischko u shfaq për herë të parë në mediat sociale pasi një pandemi e coronavirusit çoi në mbylljen e palestrave dhe studiove të ushtrimeve.

Ajo tha se vajza e saj e bindi atë të regjistronte disa video trajnimi për të ndarë me miqtë dhe familjen në Instagram, por kjo ishte kur popullariteti i TikTok filloi të rritet.

Dhe përveç sfidave të vallëzimit me burrin e saj, Rischko ka përfunduar me sukses disa sfida të fitnesit në TikTok.

Ajo gjithashtu filloi të postonte video të stërvitjeve të saj të zakonshme ditore.

https://www.instagram.com/challenge/?next=/erikarischko/%253Futm_source%253Dig_embed%2526ig_rid%253D7d06dbcf-142a-474b-b969-53ae8e091318

Share Messenger

Më të lexuarat