​Koronavirusi: Arrin në 77,000 numri i të infektuarve në të gjithë botën

Share Messenger

Sipas shifrave më të fundit janë 77,809 raste të konfirmuara me koronavirus dhe 2.372 të vdekur në të gjithë botën.Pjesa më e madhe e këtyre rasteve janë në territorin e Kinës, por jashtë kufijve të saj ka 1,521 raste në 31 vende të ndryshme, shkruan CNN.Këto janë rastet e konfirmuara deri më tani:

Japoni: 738 raste, 3 vdekjeKoreja e Jugut: 433 raste, 2 vdekjeSingapori: 86 raste

Hong Kong: 68 raste, 2 vdekjeTajlanda dhe Shtetet e Bashkuara: 35 raste secila

Irani: 28 raste, 5 vdekjeTajvan: 26 raste, 1 vdekjeMalajzi: 22 raste
Australia: 21 rasteItali: 17 raste, 2 vdekjeVietnami dhe Gjermania: 16 raste secilaFrancë: 12 raste, 1 vdekjeMakao: 10 rasteKanada, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe MB: 9 raste secilaFilipine: 3 raste, 1 vdekjeIndia: 3 rasteRusia dhe Spanja: 2 raste secilaBelgjikë, Kamboxhia, Finlandë, Nepal, Sri Lanka, Suedi, Egjipt, Liban dhe Izrael: 1 raste secila

Share Messenger

Më të lexuarat