​10 perfektët e futbollit sipas Tottit (Foto)

Share Messenger

Francesco Totti ka kombinuar të mirat e pesë futbollistëve për të krijuar një mesfushor perfektë të pozitës 10

Legjenda e Romës dhe Italisë, Francesco Totti ka zgjedhur 10 perfektë, duke përfshirë elemente të Diego Maradonas, Zinedine Zidane, Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe vetës.

“Do të merrja këmbën e djathtë të Cristiano Ronaldos, të majtën e Maradonas, inteligjencën e Messit dhe teknikën e Zidane”, tha Totti për faqen e UEFA-s.

“Dhe goditjen e Tottit”.

Totti në karrierën e tij ka zhvilluar 785 ndeshje, duke shënuar 307 gola dhe dhuruar 124 asistime.

 

Share Messenger

Më të lexuarat