Zyrtare: Pas paraqitjes heroike mbrëmë, vjen lajmi i jashtëzakonshëm për Milot Rashicën

Share Messenger

Milot Rashica ishte “Lojtari i Ndeshjes” në fitoren historike të Kosovës në kualifikimet për “Euro 2020” kundër Bullgarisë, të hënën mbrëma.

Ylli kosovar shënoi një herë dhe asistoi për një gol tjetër, derisa “Dardanët” triumfuan me rezultat 3-2. E pas paraqitjes heroike mbrëmë, klubi i tij e ka konfirmuar se sulmuesi është shpallur “Lojtari i Vitit” nga fansat.

“Votat janë numëruar,” shkruan Werder Bremen në llogarinë zyrtare.

“Milot Rashica është lojtari juaj i sezonit.”

Share Messenger

Më të lexuarat