Veseli: Lista e PDK-së, fituese dhe reformatore

Share Messenger

Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehu krenar me Konventën e djeshme të PDK-së ku morën pjesë mijëra qytetarë.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Veseli ka falënderuar të gjithë qytetarët për përkrahjen dhe është shprehur i bindur se lista e PDK-së për deputetë do t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit.

Statusi i plotë i Kadri Veselit:

Jam shumë krenar me Partinë Demokratike të Kosovës, që po ia ofron vendit njerëzit më të zotë, ata që bartin sukseset e së kaluarës dhe të rinjtë që kanë vizon për të ardhmen.

Lista jonë e deputetëve është një listë që do t’i fitojë zgjedhjet, do ta luftojë korrupsionin, do t’i mbajë të rinjtë këtu dhe do ta ndërtojë të ardhmen e Kosovës.

Më shumë se gjysma e kandidatëve garojnë për herë të parë, ndërsa më shumë se 40 janë të rinj e të reja. Dhe askush me aktakuza për korrupsion. Kjo listë flet edhe për reformat në PDK. Prandaj, jam shumë krenar. Falemnderit nga zemra të gjithëve për mbështetjen në Konventën Festive që patëm mbrëmë. Do të mbetet e paharrueshme për mua.

Share Messenger

Më të lexuarat