Vdekja e Fadil Vokrrit, ja çka ka ndodhur në Kongresin e FIFA-s

Share Messenger

FIFA zhvilloi kongresin e saj të 68 në Moskë dhe në nder të Fadil Vokrrit është mbajtur një minut heshtje nga e gjithë salla.

“Do të donim ti kujtojmë ata që ishin me ne vitin e kaluar dhe fatkeqësisht na kanë lënë. Ngushëllime për familjet dhe të afërmit e tyre dhe do të doja që të mbanim një minutë heshtje në nderim të tyre”, ka thënë Gianni Infantino, kryetar i FIFA-s.

Në punimet e këtij kongresi ishte planifikuar të merrte pjesë edhe ish-kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri, së bashku me zëvendëskryetarin, Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu por fatëkeqësisht Vokrri nuk e arriti këtë ditë pasi humbi jetën nga një sulm në zemër.

Share Messenger

Më të lexuarat