TRAGJIKE: Futbollisti 26 vjeçar vdes pas aksidentit të tmerrshëm me makinë

14 Shares Share Messenger

Futbollisti 26 vjeçar, Mogau Tshehla ka humbur jetën pas një aksidenti që ka pësuar me makinë.Klubi afrikan, Polokwane City ka konfirmuar vdekjen e futbollistit të tyre, Mogau Trinity Tshehla, shkruan GazetaBlicNdeshja e fundit e mbrojtësit të Poolkwane ishte ajo ndaj Ubuntu Cape Town FC në kuadër të Kupës.

“Me dhimbjet tona më të thella që ju informojmë për vdekjen e mbrojtësit tonë Mogau Tshehla në një aksident me makinë. Mendimet tona janë me familjen, shokët dhe miqtë”, ka njoftuar klubi në Twitter.

Share Messenger

Më të lexuarat