Talenti shqiptar që shihet si pasardhës i Ronaldos

18 Shares Share Messenger

Nëse keni menduar se Ronaldo është i pazëvendësueshëm, e keni gabim. Talenti i shqiptarit nga Kumanova, Gentian Ameti, do t’ju bëjë të mendoni ta kundërtën.
Për Ametin, shkruajnë edhe mediumet franceze. Kumanovari aktualisht luan për KF të Skarbekut në Bruksel.

Klubi i Ametit tani është në krye të tabelës me 12 pikë nga katër ndeshje dhe 16 gola të shënuara, pra katër gola në çdo ndeshje.

Në fotografi shihet Gentian Ameti, i cili është ndër të rrallët si talent qe vjen nga Kumanova.

Ai për Infomagazin tha se do të jetë sezona e tij dhe nuk do të ndalet me gola, i cili deri tani ka shënuar tre gola. Aktualsht janë duke e ndjekur agjentë të klubeve të mëdha, siç është ai i Real Madridit. Gentiani është sulmues me shpejtësi të hatashme, i cili erdhi këtë sezon si përforcim në këtë klub.

 

Share Messenger

Më të lexuarat