Shqipëria fantastike: E gjunjëzon Turqinë me një lojtar më pak

9 Shares Share Messenger

Me dy gola të Armando Sadikut Shqipëria e nisi befasinë në ndeshjen miqësore si mysafir në Turqi.

Mirëpo, në fund të pjesës së dytë, me kartonin e dytë të verdhe, rrjedhimisht të kuqin u ndëshkua Memushaj.

Turqit e ngushtuan rezultatin menjëherë në fillim të pjesës së dytë.

Mirëpo, kur u hodhën në sulm për të arritur barazimin, Eros Grezda e shfrytëzoi shumë mirë një situatë brenda zonës dhe shtoi epërsinë në 1-3.

Turqia arriti të shënonte edhe një gol përmes Akbaba pas një orë lojë 2-3.

Mirëpo, në 30 minutat e mbetur, Kuqezinjtë arritën të mbajnë epërsinë edhe pse nën presion të madh nga kundërshtari që kishte një lojtar më shumë në fushë.

 

Share Messenger

Më të lexuarat