Shpërthen veterani i UÇK-së ndaj mësimdhënësve ‘Kosovën po e shihni si bankomat, Të ju vie pak turp prej gjakut t’dëshmorëve’

441 Shares Share Messenger

Kryeministri i Republikës së Kosovës përmes Facebookut ka prezantuar ofertën në drejtim të “SBASHKU: për rritjen e pagave të mësimdhënësve.

Kjo ofertë në masë më të madhe është mbështetur edhe nga qytetarët që kanë shprehur mbështetjen e tyre.

Por një koment i një veterani të UÇK-së është pëlqyer në masë të madhe, shkruan Indeksonline.

Ai ka thënë se disa mësimdhënës po e shohin Kosovën si një bankomat vetëm për fitime materiale.

Ky është komenti i tij:

Pytje direkte juve qe po mendoni që gjithqka sillet rreth jush!!
Leshoni rruge se ka ky vënde mjafte kapacitete.
Juve “profesor “arsimtar “
Dhe juve “doktorr”
Nga njëhere me krijohet një pershtypje tejet negative dhe e neveritshmë kur ju ndegjojmē ka kerkoni ngritje pagash?
Po ju pys shum sinqerisht a shiqoni ketē popull të mjere se si jetojnē?
E mendoni ndonjëhere kategorit e vecanta te kesaj shoqeri se si jetojnë ?
Por ju dy kategorit!!
Mu ështe krijuar kjo pershtypje
kosoven po e shifni vetem si bankomat dhe as gjë mëshum!!
Shum të “nderuar profesor !
Shum të “nderuar doktorr!
Mendoni e shifni kosoven jo vetem si bankomat!!

Shikonani Edhe Neve Pak Qe Esollem Lirin
Duke Ibajtur Vllezerit Ton Te Vram Me Krah Ne Luft .
Dhe Spo Ankohemi Kemi Nganje Social Nga 170€.! Dhe Porrim Te Heshtur .
Tjuvie Pak Turpp Prej Gjakut Deshmore.👈

Share Messenger

Më të lexuarat