Seanca e Kuvendit vazhdon sot në ora 11:00

Share Messenger

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci ka konfirmuar se sot në ora 11:00 do të vazhdojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës.

Thirrja e seancës është bërë pas kërkesës së PAN-it dhe AKR-së, të cilët pas një takimi maratonik që kanë mbajtur sot nga mëngjesi deri në orët e mbrëmjes me Listën Serbe, kanë kërkuar mbajtja e vazhdimit të seancës .

Kujtojmë që gati 3 muaj pas mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme nacionale ende nuk janë formuar institucionet e vendit.

Share Messenger

Më të lexuarat