Ronaldo u transferua tek Juventusi për shkak të Messit

15 Shares Share Messenger

Ish lojtari i njohur i Manchester United, Ryan Giggs ka folur për transferimin e Ronaldos në Juventus.Ai mendon se Ronaldo është transferuar në Juventus, vetëm që të jetë akoma më i mirë se Leo Messi dhe të shkëlqejë edhe më shumë, shkruan GazetaBlic“Unë jam i befasuar që ai po largohet nga Real Madridi dhe po shkon në Itali,” tha Giggs për ITV.

“Ai është i fiksuar për të qenë më i mirë se Messi. Ai e ka atë tani. E ka bërë në Angli, e kam bërë në Spanjë, do ta bëjë në Itali.”“Kështu që ndoshta do të jetë argumenti i tij kur ai pyet veten: ‘A jam më mirë se Messi?’, përfundoi Giggs.Vlen të ceket se Ronaldo u transferua në Juventus për 100 milionë euro.

Share Messenger

Më të lexuarat