Putin takohet me Khabib, presidenti rus vjen me deklaratën e vitit

12 Shares Share Messenger

Presidenti rus, Vladimir Putin thotë se të gjithë mund të kishin vepruar në të njëjtën mënyrë siç bëri Khabib Nurmagomedov kur luftëtari u përball me anëtarët e ekipit të Conor McGregor pasi mposhti irlandezin në UFC 229.Në një takim të mërkurën, Putin përgëzoi luftëtarin e Dagestanit, Nurmagomedov për fitoren e tij të denjë dhe bindëse, shkruan GazetaBlicNëse ne sulmohen nga jashtë, jo vetëm ju, ne të gjithë mund të veprojmë në mënyrë të tillë.”

“Por është më mirë të mos arrijmë në atë fazë”, shtoi Putin.Megjithatë vlent të theksohet se Khabib kërkoi falje për veprimet e tij pas luftës, duke cituar se fyerjet e shpeshta të McGregor ishin burim i tensioneve.

Share Messenger

Më të lexuarat